Elenka

kočka
nad 5 let
mourovatá
Datum přijetí
27.2.2024
Místo nálezu
Rosice
Kastrace
ne
Test FIV/FeLV
ANO- neg.

Díky péči na Veterina Ivančice se pomocí infuzí a nasazením okamžité léčby hypertyreózy se Elenka dostala během několika dnů z nejhoršího a mohla být převezena na doléčení k paní dočaskářce do Rosic, kde v domácím laskavém prostředí krásně jedla a pomaličku se zotavovala, aby mohla koncem března podstoupit plánovanou revizi a vytrhání zubů. Nicméně osud tomu chtěl jinak… Elence se začalo bříško a hrudník plnit tekutinou kvůli poruše proudění lymfy (chylothorax), přes velkou únavu sotva chodila, zhoršily se výsledky krve, měla i nemocné srdíčko, ztížené dýchání a vzhledem k pokročilému věku (11-14 let) a dlouhodobému strádání se už nedalo zhoršujícímu se stavu nijak zabránit i přes okamžitou lékařskou pomoc.
Elenko, odpusť lidem, co tě na stáří nechali samotnou venku, abys musela denně bojovat o přežití, spávat v dešti, mrazech, bez pohlazení, jídla a bez léků, které jsi kvůli svému onemocnění štítné žlázy nutně potřebovala… Snažili jsme se, zachránili tě, chtěli jsme ti dát milující domov, jaký by sis zasloužila na důstojné dožití. Sice neznáme tvůj příběh, nevíme, co vše sis prožila, komu jsi patřila, kdo tě odkud vyhodil, nicméně víme, že jsi byla strašně moc statečná, hodná a přes všechny ty útrapy si nepřestala věřit lidem. Ve tvých očích bylo tolik bolesti a smutku, potom i naděje, která vyhasla, stejně jako tvůj život.
Jak křehká je u kočiček hranice mezi životem a smrtí… děkujeme ti Elenko, že jsme s tebou mohli strávit aspoň ty dva týdny a dát ti lásku, plnou misku, teplo, pohlazení… Je nám moc líto, že tvé slabé tělíčko nemělo dost síly bojovat a pomohli jsme ti alespoň odejít za duhový most, kde už tě nebude nic trápit a bolet.
Elenka zemřela včera odpoledne spokojeně a odevzdaně v náručí své dočasné maminky, děkujeme personálu Veterina Ivančice za obětavou péči, bohužel přes veškeré snahy kočička svůj statečný boj prohrála.


Kočičku, kterou jsme přijali do útulku pod původním jménem Eliáš a to proto, že jsme se všichni včetně veterináře domnívali, že se jedná o kastrovaného kocourka. Až podrobným zkoumáním na veterině jsme zjistili, že se jedná o kočičku.

Kočička ležela apaticky na zemi schoulená do klubíčka, nehýbala se. Kolik lidí si asi myslelo, že je již mrtvá? Všiml si jí vůbec někdo? Byla přehlížená? Tolik otázek, co nás napadá. Z prvního pohledu na ni se nám udělalo opravdu úzko. Má majitele? Hledá ji vůbec? Vyhodil ji někdo?
O pomoc s vytažením kočičky z hůře přístupného terénu jsme poprosili hasiče z Rosic, kterým strašně děkujeme za ochotu a pomoc.
Elenka je na tom opravdu zle. Ihned jsme ji převezli na veterinu, kde byla napojena na infuze. Doufáme, že přežije.
Bohužel zatím nebaští. 

Kočička je nyní hospitalizovaná na veterinární klinice.

Do doby jejího uzdravení nabízíme Elenku k virtuální adopci.

Kočičky, které nás opustili

Šimonek

kocour
do 12 měs.
mourovatá

Sophie

kočka
do 12 měs.
černo bílá

Elenka

kočka
nad 5 let
mourovatá

Fiškus v kočičím nebi

kocour
do 12 měs.
bílá

Eliška

kočka
nad 5 let
mourovatá